Dünya’da  hızla büyük bir öncelik haline gelen “ Gıda Sağlığı ve gıdaların özgün kalite değerlerini kaybetmeden diğer pazarlara taşınması” konuların da yeni arayışlar ve çözümler geliştirilmektedir.

İŞTE SMARTPAC® , tam da bu beklentilerin sonucu doğmuş, üzüm ve yaban mersini meyvelerinin ilaç veya koruyucu madde kalıntılarına maruz kalmaksızın üretim pazarlarından Avrupa ve ABD gibi yüksek kalite beklentisi olan pazarlara taşınmasını temin edecek şekilde dizayn edilmiş yepyeni bir ambalaj malzemesidir.
SMARTPAC NEDİR VE NEDEN AKILLI TORBA DİYE ADLANDIRILIR? Smartpac ® Üzüm meyvesinin hasat sonrası depolanması ve uzun mesafelere sevk edilmesi esnasında mantar gelişimini azaltmak amacıyla geliştirilmiş, yüksek bariyer özelliği kazandırılmış ve %100 geri dönüşümlü plastik filmlerden imal edilmiş akıllı torbalardır. Smartpac® ambalaj torbaları, klasik üzüm kâğıtlarına göre torba içerisinde çok daha düşük ppm seviyelerinde kükürt gazı üretirler ve ancak bu düşük seviyeli gazın tüm torba içerisinde son derece homojen şekilde dağılımını sağlayarak, üzümde yüksek kükürde bağlı muhtemel koku oluşumu ve tat ve meyve rengi kayıplarına engel olurlar.

Bu sayede Smartpac ® ile ambalajlanan üzümler , yüksek miktarda SO2 kükürt gazına muhatap olmadan, tadı ve kokusu ve rengi bozulmadan mantarilere karşı korunma sağlanarak , 6 haftaya varabilen (*) depolama ve sevkiyat süreleri için kullanılabilirler
[(*) Hasat ve iklim şartları başta olmak üzere, uygun üzüm çeşitlerinden seçilmiş meyvelerin ambalajlama ,depolama ve sevk süreçleri boyunca tüm gerekli uygulamaların, kesintisiz ve eksiksiz yerine getirilmesi halinde] .

Request a Call Back

  Category Services

   Contact us

   • Ceo:
   • Phone:
   • Location:
   • Email:

   Type what you are searching for:

   YOUR CART

   No products in the cart.

   X
   Open chat
   1
   Yardıma mı ihtiyacın var?
   Scan the code
   Merhaba 👋
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?